1980'den Beri Sizlerleyiz......

1980 yılında EMEK MAKİNA bir aile şirketi olarak kuruldu.

EMEK MAKİNA kuruluşundan günümüze dünya yer altı ve yer üstü doğal kaynaklarının bitmez tükenmez olmadığını bilerek, ihtiyaç kadar üretim-ihtiyaç kadar tüketim ilkesiyle hareket etmektedir. Bu yönüyle kaynakların kıt kullanımını esas almaktadır. Çevre ve doğaya karşı olan korumacı bakışı ile ekolojiyi savunmaktadır.

Özet olarak EMEK MAKİNA büyüme ve tüketme karşıtı anlayışını, kuruluşundan günümüze devam ettirmektedir. "HERŞEY ÇEVRE İÇİN HERŞEY DOĞA İÇİN" anlayışı ise değişmez ilkesidir.

... ...

Emek Makine 1986 Yılına kadar Tırsan Treylerin en büyük tedarikçileri arasında yer aldı. Binlerce dingil imalatının yanı sıra ağır iş makineleri taşıyan lowbet dorse ve tanker üretimi yaptı.

1986 Yılında paslanmaz çelik malzemenin Türkiye’de gıda, kimya ve endüstriyel alanda aranır olması ile birlikte EMEK MAKİNA bu boşluğu doldurmak üzere yönünü bu alana çevirdi.

1986 dan günümüze başta gıda ve kimya sanayi olmak üzere tesis ekipmanları konusunda anahtar teslimi iş yapan, sektöründe aranır firmalardan biri konumundadır.

Türkiye Süt Endüstrisi Kurumu Tekel Alkollü İçecek Sanayi Tekel Tütün Fabrikaları, Trakya’daki Tarım ve Yağ Birlikleri hizmet verdiğimiz kurumlar arasında oldu.

Üretim sahamız 800 m2 olup 25 mt -15 mt olmak üzere 2 adet vinçli üretim holü bulunmaktadır.

İSO 9001 Kalite belgeli olan firmamızda sertifikalı kaynakçılar, montaj ve mühendislik kadromuz ile üretim yapıyoruz.

Sizlerden gelecek özel projeler doğrultusunda fabrikalarınızın kapısından bacasına kadar ihtiyaç olabilecek atık ve imha prosesleri, scrubber, endüstriyel baca,filtrasyon üniteleri, reaktörler, çelik yapılar, nakliye ve depolama tankları, katı sıvı ürün depolama tankları, kimyasal ürün tankları, basınçlı- basınçlı olmayan tanklar, ısı değiştiriciler, kondenserler üretmekteyiz. Ayrıca bu proseslerin mekanik montaj ve otomasyon işleri de kapsamımızdadır.

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye ‘de hep ilkleri gerçekleştirme özelliğimizi devam ettirerek; Borik Asit İşleme tesisini kurduk. Proje sahibi ETİ MADEN İşletmeleri Genel Müdürlüğü Emet Bor işletmesidir. Kristalizatör ve ekipmanları, eşanjörler, tickner ler, hidrosiklon, kondanserler, depolama tankları ve demister imalatı projesi takribi 200 ton paslanmaz malzeme kullanılarak gerçekleştirilmiş ve projenin Temmuz 2009 da geçici teslimatı yapılmıştır. Proje 2010 Mart Ayında devreye alınmış, mekanik imalatlar sorumluluğu EMEK MAKİNA’da olup projenin kontrolör firması Uluslar arası GEA Kestner Process Engineering (FRANSA) firmasıdır.

Emek Makine, Eti Maden Borik Asit Projesi ile, değerli bir madenimiz olan borun işlenmesinde anahtar teslimi tesis ekipmanlarının ilk yerli üreticisi olarak bir ilke imza atmıştır.

Paslanmaz çelik malzemenin girdiği her fabrikaya Emek Makina potansiyel tedarikçidir. Şans verelim, ilkelerimizi baştan tanımlayalım, çözüm odaklı anlaşalım, zamanında kaliteli sonuçlar alalım.

Profesyonellik

Emek Makina İhtiyaçlarınıza uygun ve doğru bir şekilde projelendirilen sistemin uygulama aşamasında kullanılacak olan tüm ekipmanların yüksek kalite ve standartlara sahip olması temel ilkemizdir. Gerek imalat gerekse montaj aşamasında, işçilik kalitesine büyük önem verir ve titizlik gösteririz. Anahtar teslimi olarak tarafınıza sunduğumuz tüm proseslerde, sorunsuz ve kolay çalışan bir otomasyon ve enstrümantasyon sistemi temin ederiz.

İş Olanakları

Emek Makina farklı seviyelerde çok çeşitli kariyer imkanları sunmaktadır. Çalışan olarak, başarılı ekip çalışması ile kendinizi kişisel ve mesleki açıdan geliştirme olanağı bulacaksınız. Birlikte gerçekten gurur duyacağımız bir şirket yaratmaktayız.